NEVERBÁLNÍ KOMUNIKACE.cz

 
 

Odstup a neverbální komunikace

Domníváte se, že v komunikaci umíte lhát a že Vám komunikační lež prochází ? Potřebujete lež v komunikaci ke svému zaměstnání a nebo komunikujete jednoduše jak Vás podle Vašeho názoru společnost požaduje ? Zkuste se zamyslet nad tím, jak jste dobrými lháři a zda vůbec lež jako takovou, jako fenomén ke svému životu potřebujete. Do jaké míry lež ovlivňuje naaše životy? Je těžké zabývat se tím, je- li lež pro lidstvo potřebná nebo nikoliv, je těžké polemizovat nad tím, zda lež jako fenomén je nutná pro lidstvo a lidskou společnost a nebo tomu tak není. Jaký má význam tak zvaná "milosrdná lež" v našem životě ?
 


Jste doopravdy komunikativní ?

Dokážete lhát "přímo do očí" a nebo jste jedni z těch, co raději než by lhali za sebou zavřou dveře ... Možná, že společně přijdeme na to, je-li lež potřebná pro lidstvo a jeho vývoj a nebo nikoliv - podíváme-li se do historie, která by pro všechny lidské bytosti měla být velkou učebnicí, zjistíme, že, pokud prozkoumáme dějiny zevrubně, státníci, politikové, vojevůdci, teologové, kněží, ti všichni museli ať chtěně nebo nechtěně lhát - pro svůj prospěch, pro myšlenku; z jakéhokoliv důvodu, byla-li lež pro "dobro věci" ... poznali však druzí lidé, podobně jako dnes, zda to, co říkají myslí skutečně upřímně a nebo je prozradilo jejich vlastní tělo.

 

Setkání

Komunikujete gestikou a jste mladí ?

Pokusíme se společně na některé z býše uvedených otázek odpovědět.Jistě není bez zajímavosti, že čím výše někdo stojí na společenském žebříčku, tím jsou jeho gesta jaksi menší, skromnější a naopak.Podobně má vliv na š člověka jeho věk - čím jsme starší, tím více se snažíme o to, aby naše řeč těla byla "zabržděnější",snažíme se o to, aby naše gesta nebyla tolik "rozmáchlá", snažíme se prostřednictvím těla nedávat tolik o sobě najevo.

 

   Horší jazyk falešníka nežli kopí protivníka ...
Moravské přísloví
 

Komunikujte

přesný čas

psychologie

zdravotnictví

umíte česky ?

Literatura

Gesta umí prozradit i zkušené lháře

Můžeme tedy říct, že to, v jakém se nacházíme věku a na jakém společenském stupínku stojíme má vliv na to, jak se v komunikaci s druhými lidmi projevujeme. Co však ale takové zjevy naší historie jako Adolf Hitler, který byl znám svými rozmáchlými gesty "pro davy", a o němž je známo, že svá gesta dlouhé hodiny cvičil před zrcadlem ? Co J. V. Stalin, který se vlastně téměř vůbec tělem neprojevoval? Nejlepším příkladem pro pochopení řeči těla jsou ti, kteří se lhaní teprve učí : totiž děti. Všichni rodičové ví, že pokud jim dítě lže, nebo se k tomu aspoň chystá, začne si ústa, resp. obličej zakrývat rukou. S tím, jak stárneme naše podvědomí tento jakýsi nevědomý reflex transformuje do gest jiných, podobných a nebo je ztrácíme : gesto se posouvá jinam ( zadrhávání, šoupání nohama apod. ) Dospělí tedy svoje podvědomí takříkajíc neposlouchají natolik slepě jako děti - nebo se o to aspoň snaží a tak je výsledkem omezení gestikulace, nebo, jak bychom mohli tuto skutečnost nazvat - gesto se "sublimuje" do gesta jiného.

Dobre jitro

 

 

 

NAVRCHOLU.cz
optimalizace PageRank.cz CZIN.eu
Toplink - katalog odkazů A-seznam.cz Katalog 1x.cz Add website

| Created & Developed by : © Interactive Investment 2010

Seznam českých a slovenských internetových stránek