NEVERBÁLNÍ KOMUNIKACE.cz

 
 

Kontinenty

Je zajímavé, že prostor okolo nás souvisí s hustotou osídlení místa, kde žije ten který národ ? Lidé z venkova při podávání ruky natahují více paži - důvodem je to, že jejich soukromá zóna, intimní odstup je asi dvakrát větší než u lidí z měst žijících v těsných podmínkách. Na vesnicích rovněž zůstávají stát při pozdravu oběma nohama pevně na zemi, kdežto obyvatelé měst obvykle popojdou o krok vstříc. Jedna obchodní organizace v Anglii si dala poradit od svých psychologů a instruovala své obchodní zástupce k tomu, aby se při prezentacích na venkově zdravili se svými potencionálními zákazníky s větším odstupem a nevháněli je do pocitu stísněnosti: S větším odstupem se skutečně prodalo více.
 


Komunikační a existenční prostor

Jemného prostorového cítění člověka chytře využívají policisté při výslechu : snaží se usadit vyslýchaného co nejvíce nepohodlně a vyslýchatelé skrytí ve tmě se mu přibližují při kladení otázek stále více k tělu. Jeho instinkt to registruje jako napadení, protiútok ale není možný, zbývá jen a pouze útěk, ten ovšem také nelze zrealizovat. Tak vzniká silný nepříznivý dojem, tlak, nervový systém začíná pracovat na plné obrátky, vyslýchaný začne zmatkovat. Souboj nervů vystupňovaný mučivou tísní má zlomit odpor vyslýchaného. Obecně můžeme tedy říct, že v zásadě udržujeme všude co největší odstup od cizích lidí, ať už je to v kině, divadle, nebo u konferenčního stolu.Pokud porušíme tento nepsaný zákon a natlačíme se na někoho příliš blízko, může se cítit naší přítomností ohrožen.

 

Setkání

Intimní zóny neverbální komunikace

Proniknutím do intimní zóny však můžeme taky testovat, jestli jsme u dotyčného vítáni a nebo zda ho naše společnost příliš nepotěší. Toto chování je pak typické u "beachboys", kteří si sedají na pláži na cizí deku; v jednom okamžiku se pak dozvědí vše - hlavně zda je možný kontakt s majitelkou či nikoliv. V novém zaměstnání je hra s odstupem rovněž častým jevem. Ovšem čím lépe "staří" "nového" poznají, tím více se zmenšují zóny mezi těly. Lidé se přibližují jak osobně, tak na základě toho i tělesně.

 

Skutečně nejtěžší je odpovídat na mlčení
Albert Camus
 

Komunikujte

přesný čas

psychologie

zdravotnictví

umíte česky ?

Literatura

Neverbální komunikace zamilovaných

Velmi zvláštní poměr vzdáleností pak patří zamilovaným : Když se dva líbají, neprozradí to mnoho o jejich skutečných citech: Ty se projeví vzdáleností mezi jejich boky. Milenecké páry v nejvyšší fázi svého sbližování se k sobě tisknou co nejtěsněji.Čím méně to pak oba uspokojuje, tím menší je pak ona "mezipánevní" vzdálenost. Pokud je tato vzdálenost větší než patnáct centimetrů, můžeme s klidným svědomím říct, že se jedná o polibek velmi chladný. Až se budete líbat vzpomeňte si a vnímejte, zda se k Vám boky spíše přibližuje, nebo oddaluje - jednoduše tak zjistíte, jak hluboké jsou její city a jak moc se k Vám chce přiblížit. Zda u líbání má vliv na přibližování boků touha po sexuálním styku a nebo zda se jedná již o zautomatizovanou reakci těla na to, co prožíváme v duši, nebo obojí, nebo přistupuje-li další hledisko, totiž momentální nálada a nebo nakonec všechno dohromady můžeme jenom odhadovat.Jisté ale rozhodně zůstává, že čím blíže si někoho "pouštíme k tělu" tím vřelejší vztah s ním máme.

Dobre jitro

 

 

 

NAVRCHOLU.cz
optimalizace PageRank.cz CZIN.eu
Toplink - katalog odkazů A-seznam.cz Katalog 1x.cz Add website

| Created & Developed by : © Interactive Investment 2010

Seznam českých a slovenských internetových stránek