NEVERBÁLNÍ KOMUNIKACE.cz

 
 

Neverbální komunikace deseti prsty

Máte-li vyvinutý cit pro řeč rukou, lidé okolo Vás si mohou myslet, že umíte číst myšlenky. Deset prstů rukou neverbálně komunikuje - říkají ano i ne a pokaždé na nás prozrazují pocity, signalizují naši náladu a vyzrazují přání. Dívejme se proto se druhým lidem na prsty. Ruce jsou vyloženě upovídaný komunikační nástroj a nedovedou nic zamlčet, a to ani v takových případech, když vězí hluboko v kapsách. Toto neverbálně komunikační gesto značí : Jsem neodhalitelný ! Naše prsty jsou skryty ostatním zvědavým pohledům a dotyčný prsty nekomunikuje - nevykazuje ani pozitivní a ani negativní reakci; nenechá si koukat do karet.
 


Ruce v kapsách i v neverbální komunikaci

Kromě jiného ruce v kapsách kalhot vytvářejí dobrou bariéru - zkuste si na tento článeček vzpomenout tehdy, kdy budete muset vstoupit do kontaktu s osobou, které byste se raději vyhnuli. Pravděpodobně jedním z Vašich prvních gest bude to, že si zastrčíte ruce do kapes. Zkuste někdy sledovat sami sebe nebo druhé a nemáte-li přirozenou schopnost číst gesta rukou, o které jsme hovořili na začátku, věřte, že naučit se "rukomluvě" skutečně není nic těžkého : Má totiž svá pevná pravidla, v tomto ohledu jsou lidé evropské civilizace stejní.

 

Setkání

Neverbální komunikace rukama součástí vývoje lidstva

Když si gesta a slova neodpovídají, skutečně to nelze přehlédnout, jaksi cítíme, že nám zde něco nesouhlasí - dá se to přirovnat ke špatně sesynchronizovanému obrazu se zvukem. Ruce nám však poradí vždy, pokud na ně uvidíme. Ruce zdraví, mazlí se, chválí, hladí, přiznávají se k lásce, vzrušují i uklidňují, svírají se v pěst a když se zdá, že se celý svět zhroutil, ruce spráskneme - třeba. Ruce měly zásadní vliv na vývoji člověka. Díky rukám, které se staly precizními mnohoúčelnými nástroji udělal náš mozek mohutný vývojový skok.

 

Je lepší uklouznout nohama než jazykem ...
Německé přísloví
 

Komunikujte

přesný čas

psychologie

zdravotnictví

umíte česky ?

Literatura

Magie symboliky rukou

Co se pak týká další velmi zajímavé oblasti, totiž magie symboliky rukou, její počátky lze sledovat až k počátkům obrazového znázorňování.Vzpomeňme si na indického boha Šivu, jednoho z nejpopulárnějších bohů hned vedle udržovatele světa Višnu a jeho stvořitele Brahmy. Ti mají čtyři paže a samozřejmě odpovídající počet dlaní, což již z čistě matematického hlediska zdvojnásobuje pole jejich působení. Indové vůbec přiřkli svým bohům co možná nejvíce rukou - snad aby tak znázornili jejich moc. Zamyslíme -li se nad tímto problémem, vidíme, že člověk má paže dvě : Pokud je Stvořitel čtyřruký a má takovou moc, měli bychom prostou dedukcí dojít k tomu, že si Indové myslí, že má člověk moc duchovní jako takovou nad sebou a světem poměrně velkou. Na římských mincích nacházíme dvě spojené ruce - symbol harmonie a shody mezi lidmi - staří Římané se museli velmi dobře vyznat v symbolice řeči těla. Jejich potomci v oblasti mezi Palermem a Pisou jsou dodnes světovými přeborníky v gestikulaci rukama.

Dobre jitro

 

 

 

NAVRCHOLU.cz
optimalizace PageRank.cz CZIN.eu
Toplink - katalog odkazů A-seznam.cz Katalog 1x.cz Add website

| Created & Developed by : © Interactive Investment 2010

Seznam českých a slovenských internetových stránek