NEVERBÁLNÍ KOMUNIKACE.cz

 
 

Chcete mě ?

Zájem o osobu opačného pohlaví měla asi v životě většina z nás. I když má jeden raději holky a druhý vdolky, jistě není na škodu říci si něco o projevech zájmu v různých situacích, do kterých se při běžné zábavě dostaneme. Pokud si dáme pozor, během několika málo chvil díky neverbální komunikaci zjistíme, zda objekt našeho zájmu o nás jeví zájem také a nebo zda jsme s přehledem odmítáni.
 


Sexuální zájem v neverbální komunikaci

Pro vyjádření zájmu existují jistá vyhraněná gesta, zejména palcem, který je nasměrován na oblast genitálií, vituálně se podvědomě muž snaží, aby jeho genitálie vypadaly otpicky větší, například postojem : Muži si rádi opírají podobně jako toreador ruku v bok, aby vizuálně lépe zaujali, a pokud sedí nebo pokud se opírají o stěnu, rádi kříží nohy - tím se prezentuje genitální oblast. Ženy jsou v tomto ohledu od přírody mnohem decentnější, i když mají s muži mnoho gest společných. Uhlazování oděvu, prohrábnutí vlasů, vizuální kontakt, agresivní gesto palcem, které symbolizuje dominanci. Klasickým typem ženského gesta je naproti tomu pohození hlavou, které má partnerovi říci "Podívej se, jak mi poletují vlasy, prohlédni si můj krk, podívej se na můj dekolt ..." I ženy, které nosí krátké vlasy nechávají s pohozením hlady vlát imaginární hřívu.

 

Setkání

Tajná ženská sexuální gesta v neverbální komunikaci

Jiným velmi zajímavým gestem v neverbální komunikaci žen jsou pootevřená zvlhlá ústa. Žena takto nepřímo znázorňuje genitální oblast - jsem žena, podívej se, co všechno Ti mohu nabídnout. Ženy si pak pohrávají s předměty podlouhlého tvaru. Pro ženy je rovněž typickým gestem odhalování zápěstí, toto gesto je rovněž doménou gayů, u leseb se s ním téměř nepotkáte. Co se nohou ženy týká, všimněte si, že při nevázaném rozhovoru jsou více povolené, při pracovních příležitostech se nohy ženy nacházejí těsně u sebe.

 

Tajemství úspěchu je mlčet o tom, co nevíte.
Voltaire
 

Komunikujte

přesný čas

psychologie

zdravotnictví

umíte česky ?

Literatura

Vhodný začátek a ještě lepší konec večírku

Jak se včlenit na večírku ? Stěna za zády s malou skupinkou diskutujících je pak velmi výhodnou startovací pozicí právě pro všechny ty, co chtějí na společenských událostech vzbudit dobrý dojem. Pokud se však budete zdržovat u dveří, téměř jistě si Vás nikdo moc všímat nebude - a nemějte to nikomu za zlé : touto svou pozicí dáváte přímo najevo, že byste nejraději odešli. Dalším výborným místem k poklábosení je kuchyně, přípravna nebo kuchyňka, případně bufetový pult. Můžete mít jistotu, že pokud například odnesete pár použitých talířků, jistě najdete vhodné téma k rozhovoru s kýmkoliv, koho na těchto místech potkáte. Ten, kdo přikládá větší hodnotu kariéře než pouhému kontaktu s lidmi, měl by se krotit, protože zvláště tam, kde teče alkohol proudem padají zábrany a tudíž by mohlo prosáknout na povrch třeba nejedno nehezké slůvko. Ambiciózním se doporučuje nenápadný šarm - lepší je mlčet a takticky sbírat informace. A kdy je nejlepší odejít ? Je to jednoduché : Když poprvé zívnete.Tak jako tak se většinou nic závažného nestane, protože podobně jako Vy na tom budou za chvíli ostatní.

Dobre jitro

 

 

 

NAVRCHOLU.cz
optimalizace PageRank.cz CZIN.eu
Toplink - katalog odkazů A-seznam.cz Katalog 1x.cz Add website

| Created & Developed by : © Interactive Investment 2010

Seznam českých a slovenských internetových stránek